top of page

OVĚŘOVÁNÍ TACHOGRAFŮ

Informace pro mezinárodní dopravce a přepravce.

Dle nařízení EU je do konce roku 2024 povinné vyměnit všechny analogové a digitální tachografy za nový model digitálního tachografu ( s dálkovou kontrolou a ověření polohy dle globálního satelitního systému). Jedná se o II. Generaci inteligentního tachografu. Do srpna 2025 musí vyměnit tachografy i ti, kteří mají model I.generace inteligentního tachografu (vozidla registrována po 8/2023).

Od 1.1.2025 již nebude možné v EU při mezinárodní dopravě používat vozidla s digitálním tachografem, který nemá dálkovou kontrolu a satelitní sledování. Nařízení EU je platné a účinné od 1.1.2025. Dle našich informací se neplánují žádné vyjímky, či odložení a kontrola tohoto nařízení bude vyžadována. Evidujeme zvýšený počet dotazů a upozorňujeme na problém s výměnou při řešení této povinnosti na poslední chvíli. Montáž vyžaduje několik hodin dle typu vozidla a budou tak omezeny kapacitní možnosti výměn. Proto je vhodné při kalibraci v tomto roce, v případě že tachograf musí být do konce roku vyměněn, již rovnou montovat nové inteligentní tachografy a nevynakládat prostředky na ověření tachografu, který nebude již platný od 1.1.2025.

Naše Autorizované metrologické středisko CZ K264 je na tuto situaci připraveno a máme zarezervovány montážní sady k výměně tachografů a splnění této povinnosti dopravců v mezinárodní dopravě.

Montážní sada obsahuje :

DTCO 4.1. KIT (tachograf, anténa DSRC, kabel a kryt DSRC) + volitelný snímač převodovky KITAS

Předmětem výměny tachografu je demontáž stávajícího tachografu, instalace nového inteligentního tachografu zn. VDO, včetně antény DSRC, kabelů, krytu DSRC a snímače převodovky KITAS. Po výměně tachograf ověříme s platností kalibrace na 2 roky a označíme vozidlo úředními značkami.

Orientační cena výměny tachografu včetně ověření je na vyžádání a bude zohledňovat počet vozidel k ověření. Z toho důvodu jsme nově zavedli i službu výměny tachografu u zákazníka, aby splnění této povinnosti bylo pro dopravce co nejvíce ulehčeno.

utf-8''Screenshot_20240111_145951_Microsoft 365 (Of.jpeg

Používáme poslední modely kalibračních přístrojů a software s nejvyšší mírou přesnosti kalibrace.

Přesné nastavení tachografu je zárukou spolehlivé funkčnosti záznamového zařízení a předchází tím

problémům s kontrolními orgány.

DT VDO - Workshop Tab
www.fleet.vdo.com

1.png
2.jpg
bottom of page